fbpx
sobota, 3 grudnia 2022 00:23
  • Ładowanie danych ...

O Kijem w mrowisko

O czym jest Kijem w mrowisko?

Jesteśmy niezależnym portalem publicystycznym i opiniotwórczym. Nasza działalność koncentruje się przede wszystkim na tematyce związanej z polityką wewnętrzną Polski, sprawami i problemami międzynarodowymi, ale również nie są nam obce takie sprawy jak kultura, rozrywka czy historia.

Staramy się opisywać politykę czy problemy gospodarcze w jak najbardziej przejrzysty i prostu w odbiorze sposób dla Czytelnika. Niekiedy z dozą humoru, czasem i goryczy. Nie staramy się skupiać bezpośrednio na sprawach bieżących czy też gonić za poszczególnymi politykami po salach sejmowych, gdyż takie działania zazwyczaj przynoszą puste deklaracje czy hasła partyjnych przedstawicieli. Zdecydowanie bardziej interesuje nas sama analiza prowadzonej polityki, które obecnie jest ciągłym plebiscytem, w którym walczą zwaśnione ze sobą plemiona polityczne. Nie zajmujemy się tym z powodu wielkiej miłości do tego tematu, lecz bardziej z poczucia i chęci piętnowania i wytykania tego, co w niej jest złe. W Polsce nie brakuje upolitycznionych mediów, które kreują własny świat wedle zasady „jeśli przekaz nie zgadza się z faktami, to tym gorzej dla faktów”. My chcemy walczyć z tą postawą pokazując fałsze czy przekłamania nie tylko polityków, ale i przed chwilą wspomnianych mediów.

Dla kogo jest Kijem w mrowisko?

Dla Czytelników, którzy lubią trochę ironii i chłodnego spojrzenia na świat polityki także atrakcji nie zabraknie. Jeśli natomiast sama strefa felietonów, traktujących świat „z przymrużeniem oka”, to za mało, to również może odwiedzić naszego Twittera czy fanpage na Facebooku, które komentują wydarzenia na bieżąco, choć już w dużo bardziej luźny sposób.

Jednak dla tych, co nie mają zamiaru zaśmiecać sobie głowy polityką, też znajdzie się tu miejsce w naszym dziale rozrywki, który stale poszerza swoje horyzonty, poprzez świat muzyki, recenzje filmów czy też książki.

Na koniec

Na zakończenie, pamiętaj Drogi Czytelniku śledząc codziennie informacje. Każdego dnia media nam serwują masę newsów, z których tylko promil jest istotny dla naszego życia. Nie dajmy sobie wejść na głowę wiadomościom, które czasem jedynie odwracają uwagę od prawdziwych problemów.