fbpx
piątek, 12 sierpnia 2022 14:39
  • Ładowanie danych ...

Celeszczepnięci

2 lata temu

Przestrzeń medialna (a zwłaszcza jej polityczna część) nowego, 2021 roku, została zdominowana przez temat szczepień kilkunastu polskich celebrytów przeciwko koronawirusowi. Rzecz sama w sobie mało chwytliwa, gdyby nie fakt, iż owe szczepienia miały się rzekomo odbyć poza kolejnością, ba – niektóre źródła podają, że dawki zaaplikowane rodzimym aktorom były przeznaczone (bądź mogły być wykorzystane) przez medyków.

Sprawa jest nośna medialnie, stąd (nad)aktywność niektórych przedstawicieli obozu władzy nie może dziwić. Generalnie, ta sprawa jest dla szeroko pojętej prawicy doskonałą okazją do „odegrania się” na elitach III RP na wszystkie nieprzychylne (najdelikatniej mówiąc) komentarze. Nie mam złudzeń że powyższy skandal będzie eksploatowany do oporu, zwłaszcza w obliczu kuriozalnych tłumaczeń nie tylko samych zainteresowanych, ale również usłużnych im funkcjonariuszy medialnych. Gdy czytam o „wmanewrowaniu” aktorów w całą tę sytuację, albo o „paskudnej prowokacji”, to przyznam szczerze – nóż się w kieszeni otwiera.

Tym bardziej, że po kilku dniach pojawiło się znacznie więcej szczegółów dotyczących sytuacji, którą od początku usilnie starano się zamieść pod dywan. Okazuje się, że być może aktorzy znaleźli się na listach osób „przeznaczonych” do szczepienia kosztem medyków, którym owe szczepienia należały się w pierwszej kolejności. A wszystko to dzięki znajomości z rektorem WUM, który ową procedurę szczepień koordynował.

Co więcej, jedna z głównych (nomen omen) aktorek opisywanego skandalu, we wczorajszych Faktach po Faktach z rozbrajającą szczerością przyznała, iż aktorzy byli w stałym kontakcie z jednym z warszawskich szpitali na wypadek gdyby coś stało im się przed, bądź w trakcie spektaklu. I dodała, że pewnie właśnie dlatego zadzwoniono do ich grupy.

Powyższe wyznanie komentuje się samo, w świetle licznych komentarzy personelu medycznego opublikowanych w sieci, z których jasno wynika iz gdyby tylko dano im informację o możliwości podjęcia szczepienia, nie wahaliby się i nie zwlekali ani chwili.

Oświeceni, „ludzie na pewnym poziomie”, wykształceni, i, niestety, wykreowani na elitę III RP, okazali w ostatnich dniach swoją prawdziwą twarz. Twarz, na której malują się wszystkie te emocje i wady, które przez całe lata przypisywali innym, pogardzanym przez siebie ludziom. Mam głęboką nadzieję, że po tym co się wydarzyło, ludzie prawdziwie przyzwoici odmówią chęci reprezentowania siebie samych przez kogoś takiego.

Napisz do redakcji!

Masz ciekawy temat bądź chcesz, byśmy opisali historię albo zajęli się twoim problemem? Napisz do nas! Chętnie wspomnimy o tym w jednym z naszych artykułów.

Napisz do nas: Napisz
bądź autora artykułu sebastian.zych@kijemwmrowisko.pl