fbpx
sobota, 3 grudnia 2022 22:47
  • Ładowanie danych ...

Platforma jak Titanic

3 lata temu

Gdyby ktoś mi powiedział, jeszcze rok temu, że potencjalny kandydat PO w wyborach prezydenckich będzie przegrywał w sondażach z przedstawicielem PSL oraz z konfederatom za plecami to bym nie uwierzył. Jak to się stało, że partia, która przez 8 lat potrafiła rządzić Polakami i być praktycznie niezatapialną, w ciągu jednej kadencji kompletnie straciła rozum i zaczęła pikować w dół.

Kiedy nastąpił moment krytyczny w Platformie? Zdaje się, że punktem zwrotnym było odejście Donalda Tuska ze swojego stanowiska i oddanie władzy w partii Ewie Kopacz i Grzegorzowi Schetynie. Jednak chyba nikt nie spodziewał się czegoś takiego, co widzimy teraz.

Dawniej Platforma Obywatelska starała się uchodzić za partię elit, artystów, bohaterów solidarności i europejczyków z krwi i kości. Wszystkie media lewicowo-liberalne piały z zachwytu gdy tylko ich faworyci wychodzili i opowiadali z mównicy sejmowej jak to jest pięknie w naszej ojczyźnie. Minęło zaledwie pięć lat i partia elit zmieniła się ugrupowanie otaczane przez nawiedzonych KOD-omitów krzyczących o narastającym faszyzmie i dyktaturze. Mamy Obywateli RP, którzy gonią za politykami PiS-u wyzywają od ch..i, ku..ew, a następnie biegną do wicemarszałek Kidawy-Błońskiej pytać się z uśmiechem na twarzy czy na pewno było ich słychać. czy Mamy „artystów wyklętych” pokroju Krystyny Jandy i Agnieszki Holland, odprawiających rytuały voodoo nad członkami partii rządzącej. Mamy całą rzeszę skrajnie lewicowych piewców ideologii LGBT, którzy chcą się wtykać ze swoimi hasłami w coraz więcej zakamarków życia.

Na domiar złego stracili również charyzmatycznego, na swój sposób, lidera. Zamiast tego dostali Grzegorza „zniszczę cię” Schetynę, którego wysiudali ze stanowiska jego współpracownicy i zmienili na jeszcze bardziej miałkiego Borysa Budkę. Nie ma żadnego think-tanku poza krzykaczami z najbardziej toksycznego profilu w polskim internecie jakim jest Sok z Buraka. Brak jest również jakiegokolwiek pomysłu na siebie. Postulatów czy planu, które byłby w stanie zapamiętać każdy poseł – patrz nieszczęsna szóstka Schetyny, której sam lider nie był w stanie przyswoić. Nie ma wreszcie nikogo, kogo można by określić choćby namiastką lidera. Nie ma nikogo, kto by mógł stanąć do pojedynku słownego z przedstawicielem obozu rządzącego, jak równy z równym. Zamiast tego jest Jachira, chowająca się z transparentami po toaletach dla niepełnosprawnych. Gasiuk-Pichowicz nie potrafiąca występować na mównicy bez wydzierania się na prawo i lewo. Nitras paradujący z bucikami dziecięcymi i nawołującego do buntu żołnierzy. Pomaska pouczającą o segregowaniu śmieci, myląc jednocześnie kolory worków… można tak, aż do wyczerpania puli posłów Platformy.

Czy nikt tego nie zauważa? W samym środowisku PO raczej nie widać poruszenia. Wydaje się wręcz, że w ich mniemaniu działają jak najbardziej poprawnie. Jednak moment tego potężnego osłabienia swobodnie wykorzystują inni. Opozycja jak i rządzący. Już od jakiegoś czasu istnieje teoria spiskowa, która mówi o tym, że Komendant doszedł do wniosku, by dobić Platformę, a na jej miejsce stworzyć własną opozycję. I w sumie jak na razie nie wydaje się, by odbiegało to wielce od prawdy, gdyż ruch z Jarosławem Gowinem, jako „pierwszym zbuntowanym” może być preludium ku temu.

Pozostali członkowie opozycji również widzą w tym okazje. Lewica od dawna szykuje się, by oderwać od PO jej lewostronny elektorat. Analogicznie chce zrobić PSL z centrowym oraz Konfederacja z wolnorynkową częścią głosów. Tym oto sposobem, Platforma stała by się podziurawiona jak sito i prędzej czy później musiała by się rozsypać.

Koalicja Obywatelska dalej utrzymuje kurs pod hasłem „opozycji totalnej”. Niezmiennie otacza się wręcz chorobliwie antypisowskim elektoratem. Jeśli nic się tutaj nie zmieni, to jej upadek będzie tylko kwestią odłożoną w czasie.

Napisz do redakcji!

Masz ciekawy temat bądź chcesz, byśmy opisali historię albo zajęli się twoim problemem? Napisz do nas! Chętnie wspomnimy o tym w jednym z naszych artykułów.

Napisz do nas: Napisz
bądź autora artykułu wojciech.koziol@kijemwmrowisko.pl