fbpx
sobota, 27 listopada 2021 16:06
  • Ładowanie danych ...

Święta, święta, i…

11 miesięcy temu
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

…już prawie po nich. W związku z czym naszła mnie w dniu wczorajszym refleksja – na ile dobrze zostały one przeżyte? A także co oznacza „przeżycie” owych świąt we właściwy sposób? Jaki mają/powinny mieć wymiar? Czy dla każdego taki sam, bez wyjątku? Czy istnieją wartości uniwersalne, które nad którymi powinniśmy się w tych szczególnych dniach roku pochylić wspólnie?

Obserwując polską politykę i wydarzenia ostatnich miesięcy ale i dni – bywa ze zaczynam w to wątpić. Jeżeli propozycją dialogu jest hasło „wy******lać”, zaś posłanka partii gardłującej bez ustanku o „dzieleniu Polaków przez PiS” wstawia na Twittera w przeddzień Wigilii zdjęcia robionych przez siebie ciasteczek świątecznych w kształcie kaczki, z symbolem ośmiu gwiazdek układających się w wiadomy napis, to doprawdy trudno dopatrzyć się tutaj czystych intencji. O zawartości świątecznego wydania Gazety Wyborczej nie wspominając.

Przy moim wigilijnym stole zabrakło rozmów na tematy polityczne czy światopoglądowe. Znalazło się za to wiele przestrzeni na podsumowanie mijającego roku, snucie wstępnych planów na to, co wydarzy się w przyszłym, a także zwyczajne konsumowanie – nie tylko świątecznych potraw czy słodkości, ale również (a może przede wszystkim) chwili wolnego czasu spędzonego z bliskimi osobami.

Święta Bożego Narodzenia to moment szczególny nie tylko z uwagi na tradycje z nim związane. Dla mnie stanowi on pewien symboliczny moment nowego początku – zmiany dotychczasowych zwyczajów czy naprawy błędów. Stąd myślę, że nieprzypadkowo życzymy sobie często nie tylko wesołych, ale i wzruszających świąt.

Źródło: Twitter, autor nieznany
Źródło: Twitter, autor nieznany

Czego sam Państwu, na finiszu tychże Świąt, serdecznie życzę!

Napisz do redakcji!

Masz ciekawy temat bądź chcesz, byśmy opisali historię albo zajęli się twoim problemem? Napisz do nas! Chętnie wspomnimy o tym w jednym z naszych artykułów.

Napisz do nas: Napisz
bądź autora artykułu sebastian.zych@kijemwmrowisko.pl