fbpx
sobota, 3 grudnia 2022 00:22
  • Ładowanie danych ...

Relacja – Piwo z Mentzenem w Katowicach

1 rok temu

28.08.2021 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach miało miejsce kolejne spotkanie z serii „Piwo z Mentzenem”. Event pod patronatem Kongresu Polskiego Biznesu po raz kolejny udowodnił, iż Sławomir Mentzen – wiceprezes KORWiN przyciąga do siebie liczne tłumy zainteresowanych. Naturalnie przy lekkim wsparciu tytułowego piwa, którym hojnie obdarowano uczestników.

Spotkanie zapoczątkowały krótkie wystąpienia osób związanych z Kongresem Polskiego Biznesu, prawnikiem wspierającym przedsiębiorców oraz właścicielką pizzerii funkcjonującej mimo rządowych zakazów. Nie zabrakło także posła Dobromira Sośnierza. Tematyka tej części spotkania oscylowała wokół sytuacji przedsiębiorców zmuszonych do funkcjonowania w trudnych warunkach pandemii. Rzeczywistości ciągłych, niezapowiedzianych kontroli sanepidu i policji. Nie można w tym kontekście zapomnieć o dzielnej walce funkcjonariuszy z niewłaściwie ustawionym mopem bądź kurtką zawieszoną nie tak jak być powinna. Dodatkowo dobra dawka absurdów serwowanych nam przez niezastąpionych i zawsze nieomylnych urzędników unijnych.

fot. kijemwmrowsko.pl

Po kilkunastu minutach nastał czas na główny punkt programu czyli wystąpienie doktora Sławomira Mentzena z nieodzownym kuflem piwa w ręku. Wpierw objaśnienie panującego regulaminu, czyli spożywania wspomnianego trunku w trakcie przemowy. Czynność ta pełni funkcję wspierającą w celu utrzymania poziomu dyskusji oraz ducha fair play podczas serii pytań na koniec. Jednym z donioślejszych aspektów kwestia wyrównywania szans i zagadnienie szeroko pojętej lewicy w Polsce. Między innymi jej nieocenionego wsparcia inicjatyw Sławomira Mentzena z nakreśleniem szczególnej roli w darmowym ich promowaniu. Naturalnie nieintencjonalnym i mającym na celu efekt zgoła odwrotny od zamierzonego. Tutaj na przykładzie darmowej reklamy webinaru, który mimo odwołania przez organizatorów po intensywnych atakach lewicowych zwolenników odniósł spektakularny sukces jako inicjatywa indywidualna przemawiającego.

fot. kijemwmrowisko.pl

Nie można także pominąć sporego bloku tematycznego odnoszącego się do absurdalności obostrzeń rządowych związanych z pandemią covid-19. Począwszy od ich pozornej jedynie obowiązkowości aż do kilku finezyjnych metod na ich całkowite pomijanie w pełni zgodnie z literą prawa. Z pomocą przychodzi tutaj niezastąpiony kubek z kawą bądź innym napojem na lotnisku czy piwo zakupione podczas lotu samolotem. Odnotować także należy nieznajomość sytuacji widoczną u samych stróżów prawa, którzy uginają się pod naporem zaświadczenia o niemożności noszenia maseczki od…dentysty. Nic tylko stwierdzić w jak pięknych czasach żyjemy.

fot. kijemwmrowisko.pl

W „Piwie z Mentzenem” miałem okazję uczestniczyć po raz pierwszy. Odnotować należy naprawdę duży tłum entuzjastów, który zapełnił salę po same brzegi. Motyw przewodni spotkania orbitujący wokół zagadnień wolności indywidualnej z nieodzowną domieszką sztandarowego piwa stworzył naprawdę intrygującą mieszankę i atmosferę. Dało się tu wyczuć sporo wibracji wiecu politycznego przeplatanego niekiedy zaskakująco szczegółowymi pytaniami z zakresu prawa czy ekonomii. Do tego dodać należy charakterystyczny dla tych spotkań humor i dystans. Całość buduje przyjemne dla oka i ucha widowisko, które mogę polecić każdemu zainteresowanemu. Ze szczególnym uwzględnieniem zwolenników szeroko pojętej lewicy…

Napisz do redakcji!

Masz ciekawy temat bądź chcesz, byśmy opisali historię albo zajęli się twoim problemem? Napisz do nas! Chętnie wspomnimy o tym w jednym z naszych artykułów.

Napisz do nas: Napisz
bądź autora artykułu tomasz.patralski@kijemwmrowisko.pl