fbpx
sobota, 24 września 2022 18:21
  • Ładowanie danych ...

Behemoth zagra wirtualny koncert w kościele

2 lata temu
Grupa Behemoth ogłosiła, że niedługo zagra transmitowany na żywo koncert. Oprócz samego występu artyści mają kilka innych niespodzianek dla fanów.

Zespół słynie nie tylko z ciężkiej i dynamicznej muzyki, która trafia w gusta nielicznych, ale i z wielu kontrowersji, które nikogo już nie dziwią. Mimo to, muzycy odnoszą gigantyczny sukces na całym świecie, a koncerty grają na największych festiwalach świata. Ich muzyka przyniosła im sławę o jakiej marzą raczkujące, metalowe zespoły.

Koncert „pod nieobecność Boga”

Koncerty z udziałem publiczności w dalszym ciągu nie mogą się odbyć z powodu zakazów związanych z koronawirusem. Behemoth nie pozostawił jednak fanów bez rozrywki ze strony grupy. Zespół ogłosił wirtualny koncert „In Absentia Dei”, który jak się okazało odbędzie się w niebanalnym miejscu. Artyści wystąpią już 5 września 2020 roku, a całe widowisko będzie transmitowane na żywo.

Jak podaje zespół w jednym z postów na Instagramie, wydarzenie odbędzie się w „murach Kościoła Świętego w nieznanych regionach”. Nazwa instytucji, albo chociażby miejsca nie jest oficjalnie podana. Istnieją spekulacje, które mówią, że występ miałby się odbyć w Kościele ewangelickim w Pisarzowicach. W 2014 roku zespół właśnie w tamtym miejscu nagrał teledysk do piosenki „Blow Your Trumpets Gabriel” i jak zauważył jeden z czytelników portalu MetalNews lokalizacja wideo może mieć związek z planowanym koncertem. Teren ruin kościoła jest bardzo klimatycznym i owianym tajemnicą miejscem. Nic dziwnego, że fani grupy pomyśleli o tej lokalizacji.

Całe widowisko będzie trwało 2 godziny i jak czytamy w opisie pod postem będzie to doświadczenie przeplatane „mrocznymi rytuałami i kinowymi wizualizacjami”. Artyści zaprosili do współpracy Imperial Triumphant, którzy wystąpią jako goście specjalni prosto z The Slipper Room Cabaret na Manhattanie. Co więcej, zespół informuje, że przygotował prawdziwie teatralne przedstawienia, które będą przecinać się z występem. Jednak to nie wszystko czym zaskoczyli nas artyści. Widzowie koncertu będą mieli do dyspozycji widok z 8 kamer, które dadzą im możliwość płynnego wybierania dowolnej perspektywy podczas widowiska.

Wejściówki na „In Absentia Dei” dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia Behemoth Live. Bilety można nabyć w dwóch wersjach „Director’s cut” oraz „Multi-cam”. Istnieje także rozszerzone wydanie, które dodatkowo zawiera wyjątkowy merch.

Zobaczcie krótkie wideo z przygotowań do koncertu:

Napisz do redakcji!

Masz ciekawy temat bądź chcesz, byśmy opisali historię albo zajęli się twoim problemem? Napisz do nas! Chętnie wspomnimy o tym w jednym z naszych artykułów.

Napisz do nas: Napisz
bądź autora artykułu kamila.jurkiewicz@kijemwmrowisko.pl